Z czym większości osób kojarzą się podnóżki? Nie jest tajemnicą, że dla wielu osób są one synonimem iście królewskiego posłania. I choć dziś ich forma i kształt są znacznie bardziej ubogie, to jednak wciąż mają one dużo do zaoferowania swoim posiadaczom.
Proste jak… tekowe drewno
Hitem ostatnich miesięcy (jeśli nie lat) są podnóżki (tu) wykonane z drewna tekowego. Modele te są bardzo proste, funkcjonalne i praktycznie niezniszczalne. Owszem, nie zapewnią one maksimum miękkości, ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by wyłożyć je miękką, funkcjonalną poduszką. Podnóżki z drewna tekowego sprawdzą się przede wszystkim w prowansalskiej lub rustykalnej aranżacji przestrzeni. Może ich forma jest dość surowa, ale za to posłużą one przez wiele długich lat.
Miękki, królewski podnóżek
Funkcjonalny podnóżek może mieć też dużo bardziej wygodną i przyjazną formę. Ciekawym rozwiązaniem są np. modele zaprojektowane w kształcie pufy, dzięki którym można wygodnie i miękko oprzeć nogi. Z takiego rozwiązania ucieszą się zwłaszcza te osoby, które chcą spędzać wolny czas przy swoim ulubionym serialu i paczce chipsów. Taki podnóżek świetnie będzie się prezentował również od strony aranżacyjnej, o czym zresztą świadczy jego miękka, wręcz klasyczna forma..
Podnóżek = taboret
Ciekawą propozycją jest zastąpienie podnóżka ładnie prezentującym się taboretem. Może on występować w dwóch wariantach, to jest klasycznym z tapicerowanym aksamitem, a także bez niego, jako surowa, drewniana konstrukcja. W obydwu przypadkach mebel ten będzie idealnie pasował do aranżacji rustykalnej i prowansalskiej. Trzeba bowiem pamiętać, że tapicerowany aksamit może sprawić, że mebel będzie prezentował się dość staro. Warto jednak zauważyć, że antyki wciąż cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością.
Reasumując, podnóżki mogą mieć dowolną formę i postać. Ważne jest, aby łączyły one w sobie wygodę, funkcjonalność i aby idealnie pasowały do aranżacji pomieszczenia. Dzięki temu staną się one integralnym elementem jego wyposażenia.